Кюстендил

Новото ръководство на Община Кюстендил с нова визия за „Спортист на годината“: Бляскава церемония и награда на публиката

За 24-ти пореден път Община Кюстендил организира престижната класация на спортистите, постигнали най-високи резултати през изминалата година. За пръв път по инициатива на новото ръководство на Общината наградите ще бъдат връчени на тържествена церемония, която ще се състои на 21 декември (четвъртък) от 18:00 ч. в Голямата зала на Общински драматичен театър – Кюстендил.

На официалното връчване на наградите „Спортист на Кюстендил“ 2023 г. ще присъства министърът на младежта и спорта доц. д-р Димитър Илиев. Сред гостите на събитието са и редица изявени спортисти, сред които златната медалистка от Олимпийските игри в Токио и почетен гражданин на Кюстендил – Ерика Зафирова, носителката на бронзов медал от Олимпиадата в японската столица – Евелина Николова, европейският и вицесветовен шампион по класическа борба за мъже Кирил Милов и още изявени спортисти и треньори.

Поканени на спортното събитие са и всички победители през годините в класацията „Спортист на Кюстендил“.

Тазгодишната церемония по връчване на наградите обещава вълнуваща програма, много усмивки и демонстрации на спортни клубове и Спортно училище „Васил Левски“ – гр. Кюстендил.

За пръв път тази година по идея на новото ръководство на Община Кюстендил ще бъде връчена и наградата „Спортист на публиката“. В наскоро стартиралата страница „Спорт и младежки дейности, Община Кюстендил“ ще бъдат публикувани снимки с имената на спортистите и техните постижения, като наградата на публиката ще бъде дадена на база брой харесвания на снимката на съответния спортист.

Гласуването стартира в 14:00 ч. на 12 декември, а своят глас ще можете да дадете до 14:00 ч. на 20 декември, когато резултатите ще бъдат обобщени. Спортистът на публиката ще бъде обявен на церемонията по награждаване на 21 декември.

29 спортни клуба, развиващи дейност на територията на общината, направиха своите номинации за „Спортист на Кюстендил“ за 2023 г. Награди ще бъдат връчени на Спортист №1 на всеки клуб, Отбор на годината и на тримата най-добри спортисти на Кюстендил за 2023 г. Победителите ще бъдат определени от представителите на спортните клубове, развиващи дейност на територията на общината и журналисти.

Представяме ви номинациите на клубовете за най-добрите спортисти за 2023 г. в различни видове спорт, подредени по азбучен ред:

• Адел Каменова, ВОЛЕЙБОЛЕН КЛУБ „ВЕЛБЪЖД – ОЛИМПИЯ“;

• Алекс Спасов, КИК БОКС КЛУБ „СПАРТАК“;

• Александър Василев, ШОТОКАН КАРАТЕ КЛУБ „МАК ДОНАЛД“;

• Александър Велинов, ШАХМАТЕН КЛУБ „РАЗВИТИЕ – КЮСТЕНДИЛ“;

• Благой Филипов, СПОРТЕН КЛУБ ЗА ХОРА С УВРЕЖДАНИЯ „ИЛЬО ВОЙВОДА“;

• Божидар Сотиров, КАРАТЕ КЛУБ „ШУРИКЕН“;

• Борислав Стефанов, ФУТБОЛЕН КЛУБ „ВЕЛБЪЖД“;

• Васил Здравков, ШОТОКАН КАРАТЕ КЛУБ „ШАМПИОН“ ;

• Даяна Димитрова, СПОРТЕН КЛУБ ПО ГИМНАСТИКА „ВЕЛБЪЖД“ ;

• Деян Ангелов, УНИВЕРСАЛЕН СПОРТЕН КЛУБ „КЮСТЕНДИЛ“;

• Деян Димитров, ЛЕКОАТЛЕТИЧЕСКИ КЛУБ „ПАУТАЛИЯ“;

• Емилиян Стоянов, БАСКЕТБОЛЕН КЛУБ „ВЕЛБЪЖД 2002”;

• Ивайло Петров, КЛУБ ПО ТАЕКУОНДО „НЕРОН“ ;

• Иво Велков, КЛУБ ПО СПОРТЕН БРИДЖ „ВЕЛБЪЖД – БРИДЖ“;

• Каролина Шаркова, СПОРТЕН КЛУБ „ТОНУС“ – СПОРТНА АЕРОБИКА;

• Кристъл Станкова, СПОРТЕН КЛУБ ПО СКОКОВЕ НА БАТУТ „ЕВРОТРАМП“;

• Кубрат Стоянов, СПОРТЕН КЛУБ ПО ДЖУДО „ИЛЬО ВОЙВОДА“;

• Марая Ризова, КЛУБ ПО ДЖУДО И САМБО „ВЕЛБЪЖД“;

• Марио Арнаудов, СПОРТЕН КЛУБ ПО КУЛТУРИЗЪМ И ФИТНЕС „АПОЛОН – РОСИ“;

• Марио Евтимов, ФУТБОЛЕН КЛУБ „КЮСТЕНДИЛ“;

• Надя Каратова, СПОРТЕН КЛУБ ЗА ХОРА СЪС ЗРИТЕЛНИ УВРЕЖДАНИЯ „ПАУТАЛИЯ СПОРТ – 2005“;

• Недялко Петров, СПОРТЕН КЛУБ ПО БОРБА „ВАСИЛ И ГЕОРГИ ИЛИЕВИ“;

• Ния Крумова, КЛУБ ПО СПОРТНИ ТАНЦИ „ПАУТАЛИЯ“.

• Олександр Тумачов, СПОРТЕН КЛУБ ПО ТЕНИС НА МАСА „КЮСТЕНДИЛ“;

• Петър Шингов , КАРТИНГ КЛУБ „КЮСТЕНДИЛ“;

• Рая Сръндева, СПОРТЕН КЛУБ ПО ЕСТЕТИЧЕСКА ГРУПОВА ГИМНАСТИКА „ВЕЛБЪЖД“ ;

• Тодор Настев, СПОРТЕН КЛУБ „ДАРИС“;

• Християн Василев, СПОРТЕН КЛУБ “ЧИКАРА-ЛИ“ (КАРАТЕ-ДО);

• Юлиян Костов, СПОРТЕН КЛУБ „АДАПТИРАНИ СПОРТОВЕ – КЮСТЕНДИЛ“.

Номинирани за отбор на годината са /номинациите са подредени по ред на получаване:

• Ансамбъл жени от СПОРТЕН КЛУБ ПО ГИМНАСТИКА „ВЕЛБЪЖД“ с треньори Валя Машова и Елена Близнакова;

• Отбор жени от СПОРТЕН КЛУБ ПО ЕСТЕТИЧЕСКА ГРУПОВА ГИМНАСТИКА „ВЕЛБЪЖД“ с треньори Валя Машова и Елена Близнакова;

• Отбор момчета от ВОЛЕЙБОЛЕН КЛУБ „ВЕЛБЪЖД – ОЛИМПИЯ“ с треньор Кристина Цекова;

• Шахматен отбор „Пауталия“ от СПОРТЕН КЛУБ ЗА ХОРА СЪС ЗРИТЕЛНИ УВРЕЖДАНИЯ „ПАУТАЛИЯ СПОРТ – 2005“ с треньор Асен Анев;

• Отбор момчета до 15 години от БАСКЕТБОЛЕН КЛУБ „ВЕЛБЪЖД 2002” с председател Боян Велинов;

• Отбор мъже ДЛОШ от СПОРТЕН КЛУБ ПО БОРБА „ВАСИЛ И ГЕОРГИ ИЛИЕВИ“ с председател Г. Стефанов;

• Отбор младша възраст деца, родени 2007/2008 г. от ФУТБОЛЕН КЛУБ „КЮСТЕНДИЛ“ с треньор Светозар Горчов.

Източник Община Кюстендил

Вижте още

Пристигнаха бюлетините за балотажа на 5 ноември в област Кюстендил 

admin

Среща на генералния консул на Република България във Валенсия г-жа Надя Кръстева с кмета на град Кастейон г-жа Бегоня Караско.

admin

Огнян Атанасов е новия кмет на Кюстендил

admin

ФК „Кюстендил“ и ФК „Велбъжд“ се обединяват!

BVn_01

Грейнаха Коледните светлини на елхата в Кюстендил!

admin

Атрактивното Авто шоу „Скорост и високи токчета“ скоро в Кюстендил

admin

Коментар