БлагоевградСпортСтрана

Пирин завоюва ценна точка в Стара Загора

Отборът на Пирин Благоевград завърши 0-0 като гост на Берое Стара Загора в мач от 16-ия кръг на Първа лига. Така футболистите на Иво Тренчев записаха първа точка от три двубоя насам.

Отличен мач на вратата изигра украинският страж Максим Ковальов, който отчая нападателите на Берое с отличните си намеси. Домакините бяха по-активни и отправиха повече от 20 удара, но неточният им мерник и силната игра на Ковальов в крайна сметка разделиха точките.

В 37-та минута дойде най-чистото положение в мача. Вини Трибуле се измъкна по десния фланг, напредна и стреля по диагонала, но топката се отби в гредата. След почивката Берое продължи с канонадата от удари по посока вратата на Пирин. Максим Ковальов обаче бе на висота и запази точката в актива на отбора от Благоевград.

Пирин събрас 12 точка и заема 13-то място в класирането. Берое е осми с актив от 21. Следващият мач на Пирин е домакинство на ЦСКА 1948 на 11-и ноември. В същият ден Берое ще мери сили с отбора на Арда в Кърджали.

С грандиозен концерт бе закрит XVI фестивал на изкуствата на ЮЗУ „Неофит Рилски“ Благоевград