Спорт

Румъния, Белгия и Словакия се класират в елиминациите, Украйна с по лоши показатели остана 4-та

    Изходните позиции преди последните двубои в група „Е“ са четирите отбора с по една победа и една загуба, парадокс е, че могат да завършат и с равен брой точки, ако завършат наравно днес, но това е малко вероятно, Дали два отбора ще излязат от тази група или и трети, резултатите ще го покажат. Това което се стори, че е парадокс е реалност – В двата двубоя победител няма, и губещ в крайна сметка са украинците, заради загубата от Румъния в първия двубой, Румъния и Словакия си размениха по един гол като в 24-та минута словаците поведоха с гол на Онджей Дуда, а 13 минути след дискусионна дузпа, прегледена и потвърдена с ВАР и спечена от Хаджи и реализирана хладнокръвно от Равзан Марин като с оглед на останалите резултати, печелят групата си.

    Белгия и Украйна не успяха да си вкарат гол и завършиха 0:0 във втория двубой.Развръзката в потока изпрати украинците у дома, Румъния и Белгия заеха челните две позиции, гарантирайки си елиминации на шампионата. Словакия остана на 3-о място с най-добри показатели от трето класираните отбори в 6-те групи им осигури 1/8-финал.

    Крайно класиране в група „Е“

    Betano

    Словакия – Румъния 1:1

    1:0 Онджей Дуда 24

    1:1 Разван Марин 36

    Стадион: „Комерцбанк Арена“/ Кьолн

    Съдия: Даниел Зийберт

    Словакия: 1. Мартин Дубравка, 3. Денис Вавро, 2. Петер Пекарик, 16. Давид Ханцко, 14. Милан Шкриниар, 17. Лукаш Хараслин, 8. Ондрей Дуда, 19. Юрай Куцка, 18. Давид Стрелец, 22. Станислав Лоботка, 26. Иван Шранц

    Треньор:  Франческо Калцона

    Румъния: 1. Флорин Ница, 11. Никусор Банку, 15. Андрей Бурка, 3. Раду Драгушин, 2. Андрей Рациу, 21. Николае Станчу, 10. Янис Хаджи, 18. Разван Марин, 6. Мариус Марин, 19. Денис Драгуш, 17. Флоринел Коман

    Треньор:  Едуард Йорданеску

    УКРАЙНА – БЕЛГИЯ 0:0

    Стадион: „MHP Арена“, Щутгарт

    Съдия: Антъни Тейлър

    Украйна: 12. Анатолий Трубин, 24. Олександър Тимчик, 13. Иля Забарни, 3. Олександър Сваток, 22. Микола Матвиенко, 16. Виталий Миколенко, 19. Микола Шапаренко, 18. Валентин Бражко, 14. Георгий Судаков, 9. Роман Яремчук, 11. Артьом Довбик 

    Треньор: Серхий Ребров

    Белгия: 1. Коен Кастеелс, 21. Тимоти Кастан, 3. Артур Теат, 4. Вут Фас, 5. Ян Вертонген, 8. Юри Тилеманс, 24. Амаду Онана, 7. Кевин де Бройне, 9. Леандро Тросар, 10. Ромелу Лукаку, 22. Жереми Доку

    Треньор: Доменико Тедеско

    Вижте още

    Деца от България и Сърбия взимат участие в традиционния турнир по плуване „Дядо Коледа“ в Благоевград

    admin

    Любим спомен от Sofia Open: Как се сдобих с кърпата на Синер

    admin

    Победа и равен в днешните два мача Евро 2024

    BVn_03

    Кметът Методи Байкушев с плакет от Българската федерация по ММА

    admin

    ПИРИН спечели срещу ЦСКА-София

    admin

    Благоевград е домакин н международен турнир по канадска борба

    admin

    Коментар