Григор Димитров изигра поредния си изумителен мач в Париж и за втори път в кариерата си се класира на финал в турнир от сериите “Мастърс”.
Направи го, след като надви световния номер 6 и неудобен за него съперник в лицето на Стефанос Циципас с 2:1 сета. в отделните сетове 6:3, 6:7(1), 7:6(3) за 2 часа и 34 минути игра. Резултата сам по себе си говори за това колко оспорван е бил двубоя на нашия тенесист и Циципас, като двамата демонстрираха отличен тенис в зала „Берси“
Димитров за втори път е на финал на “Мастърс” (от десет полуфинала), след като през 2017-а спечели титлата в Синсинати. За втори път през сезона пък той ще се опита да триумфира в надпревара на АТР, след като в Женева отстъпи в битката за отличието на Николас Джари.
Димитров елиминира последователно в Париж Лоренцо Мусети, Даниил Медведев, Александър Бублик, Хуберт Хуркач и сега Стефанос Циципас.
Димитров си гарантира 14-то място в световната ранглиста от следващата седмица.На финала Гришо ще се изправи срещу Новак Джокович или Андрей Рубльов, като при успех, ще се изкачи с три места на горе до 11 т- място.




