Празник на града и духа
Днес, 8 септември, е един от най-значимите празници за град Симитли. На тази дата почитаме Рождество на Пресвета Богородица – ден, изпълнен с дълбок духовен смисъл за православните християни, и същевременно празнуваме Деня на нашия град – повод за гордост и общностно единение.
Църковни чествания
По традиция, честванията започнаха още рано сутринта с литургия в храм „Рождество на Пресвета Богородица“, където стотици жители запалиха свещ за здраве, благоденствие и благодарност. Сред присъстващите бяха кметът на Община Симитли Апостол Апостолов, народният представител Стефан Апостолов, представители на Общинска администрация и Общински съвет, както и много гости и жители на града.
След службата, в двора на храма беше раздаден празничен курбан за здраве, приготвен с много обич и уважение към традицията.
Празнична програма
Празничната програма продължава в 18:00 часа с тържествено шествие и поднасяне на венци и цветя пред паметника „Лъвчето“ – символ на героизма и родолюбието.
В 18:30 часа на централния площад ще започне празничен концерт, който ще събере жители и гости на Симитли в духа на музиката, споделеността и празничното настроение.
Град Симитли отбеляза своя празник с вяра, обединение и надежда.
Честит празник, Симитли!
Източник Симитли.инфо


