„Симитли отбеляза Малка Богородица и своя празник с молитва, курбан и тържествена програма“

0
17

Празник на града и духа

Днес, 8 септември, е един от най-значимите празници за град Симитли. На тази дата почитаме Рождество на Пресвета Богородица – ден, изпълнен с дълбок духовен смисъл за православните християни, и същевременно празнуваме Деня на нашия град – повод за гордост и общностно единение.

Църковни чествания

По традиция, честванията започнаха още рано сутринта с литургия в храм „Рождество на Пресвета Богородица“, където стотици жители запалиха свещ за здраве, благоденствие и благодарност. Сред присъстващите бяха кметът на Община Симитли Апостол Апостолов, народният представител Стефан Апостолов, представители на Общинска администрация и Общински съвет, както и много гости и жители на града.

След службата, в двора на храма беше раздаден празничен курбан за здраве, приготвен с много обич и уважение към традицията.

Празнична програма

Празничната програма продължава в 18:00 часа с тържествено шествие и поднасяне на венци и цветя пред паметника „Лъвчето“ – символ на героизма и родолюбието.

В 18:30 часа на централния площад ще започне празничен концерт, който ще събере жители и гости на Симитли в духа на музиката, споделеността и празничното настроение.

Град Симитли отбеляза своя празник с вяра, обединение и надежда.

Честит празник, Симитли!

Източник Симитли.инфо

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here